Mūra stiegrošana

Armēšana ir nepieciešama sienas pastiprināšanai un termoplaisu veidošanās samazināšanai. Sienas stiprības aprēķinam projektētājam jāvadās pēc Eiropas Standarta EN 1996-1-1:2005+A1:2012.

ROCLITE gāzbetona blokus var stiegrot divos veidos:

  • Karsti velmēti tērauda rievoti stieņi (Ø 8mm)
  • Murfor® Compact-A armatūra

Armējot ar karsti velmētiem cinkotiem vai krāsotiem rievotiem stieņiem ir nepieciešams blokos papildus frēzēt rievas, kur tiek ievietoti stieņi (pārlaidums min. 300 mm). Pirmo bloku rindu armē ar diviem paralēli novietotiem D=8 mm stieņiem. Rievas tiek aizpildītas ar līmi.

Pielietojot Murfor armatūru bloku frēzēšana nav nepieciešama. Gatavā montāžai armatūra tiek ievietota līmes spilvenā ar pārlaidumu 300 mm. Nenesošām sienām (bez ailēm, zem 7 m) armēšana nav nepieciešama, izņemot gadījumus, kad tiek savienoti stūri katrā horizontālajā ceturtajā rindā.

Ieteikumi ROCLITE bloku sienas stiegrošanai:

  • Vienmēr jāstiegro pirmā bloku rinda, kas novietota uz pamatiem ar dieviem rievotiem stieņiem ar diametru 8mm visa perimetra garumā.
  • Pārsegumu atbalsta vietās uz sienu horizontālo bloku rindu jāstiegro ar diviem 8 mm rievotiem stieņiem visā atbalsta laukumā.
  • Sienu bloki jāstiegro katrā ceturtajā rindā atkarībā no bloku biezuma:-Bloka platumam 250mm ar 2 rievotiem stieņiem 8 mm diametrā;-Bloka platumam 100…200 mm ar 1 rievoto stieni 8 m diametrā.
  • Ailēs un pārsedzēs armatūras pārklājumam nesošajā atbalsta virsmā ir jābūt ne mazākam par 900 mm.

Bauroc, SIA
Katlakalna iela 9, Rīga
LV-1073