Apdare

Pirms ROCLITE gāzbetona sienas apdares sākumā virsma ir jānoslīpē ar rīvdēli. Lielākai sasaistes stiprībai pirms bāzes apdares gāzbetona virsma ir jānogruntē.

Iekšējās apdares gadījumā ir svarīgi, lai siena būtu pietiekami sausa – pirms smidzināšanas no ūdens strūklas virsma nedrīkst spīdēt. Iekšējo virsmu jāapstrādā ar špakteļmasu, kas atbilst standartam EN13279-1:2008 (Ģipša saistvielas un ģipša sausie maisījumi. Daļa 1: Definējumi un prasības). Špakteli slīpē un pārklāj ar atbilstošo pārklājumu (krāsu, tapetēm u.tml.).

Ārējās apdares gadījumā ir jāievēro tādu pašu principu – virsma nedrīkst būt mitra. Mitras sienas apdare var sekmēt sasaistes stiprības samazināšanu starp sienu un apmetumu.

Veicot gāzbetona sienu ārējo apdari jālieto apmetumu, kas atbilst standartam EN998-1:2010 (mūrjavas specifikācija. Daļa 1: Apmetuma maisījums) vai EN15824:2009 (Apmetuma maisījumi uz organisko saistvielu bāzes ārējai un iekšējai lietošanai. Specifikācija).

Gaisa mitrums

Iekštelpās ar augsto relatīvo mitrumu (virs 60%) gāzbetona bloku siena ir jāpārklāj ar hidroizolāciju.

Pastāvīgi kontaktējošas ar ūdeni sienas daļas (piemēram, dušas telpas) ir jāpārklāj ar hidroizolāciju, jo palielinoties mitrumam gāzbetons zaudē savu stiprību un stabilitāti.

Iekštelpas ar parasto relatīvo mitrumu (līdz 60%) neprasa papildus fidroizolāciju.

  • Sausu iekštelpu apdarei lietojama ģipša bāzes apdare, kas atbilst  EVS-EN 13279-1:2008 prasībām. (Ģipša saistvielas un ģipša sausie maisījumi. Daļa 1: Definējumi un prasības).
  • Flīžu līmei jāatbilst  Evs-EN 12004:2008+a1:2012 prasībām (Flīžu līmes un maisījumi. Prasības, atbilstības novērtējums, klasifikācija).

Iekštelpās ar mitruma līmeni virs vidējā lai pasargātu sienas ieteicams lietot hidroizolācijas materiālu ar sekojošām īpašībām:

  • saķeres stiprība ar gāzbetonu > 0,5 MPa
  • ūdenspretestība > 1,5 bāri

Telpas sienas, kuras atrodas regulārā kontaktā ar ūdeni, ieteicams pārklāt ar elastīgo hidroizolāciju, kas atbilst Eiropas tehniskā sertifikāta ETag022:2007-04-11 prasībām (Watertight covering kits for wet room floors and or walls).

Bauroc, SIA
Katlakalna iela 9, Rīga
LV-1073